![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11299123
*
nr 1129 9123
Spegel
fasettslipat glas, 58x93
Kondition: Slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 19:57:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 18:21:02
1
Vinnande bud
18/9 19:52:12
2
150 kr
18/9 19:52:12
1
200 kr (Budbetjänt)
18/9 19:52:48
2
250 kr
18/9 19:52:48
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: Slitage
Läs om budbetjänten
nr 1129 9123
Spegel
fasettslipat glas, 58x93
Kondition: Slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 18:21:02 | 1 | Vinnande bud |
18/9 19:52:12 | 2 | 150 kr |
18/9 19:52:12 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/9 19:52:48 | 2 | 250 kr |
18/9 19:52:48 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53